Monitor dotykowy – jak wybrać? Który będzie najlepszy?

XXI wiek to czas, w którym nowoczesne technologie widać w każdym aspekcie naszego życia. Wykorzystywane drukarki 3D tworzącej modele podczas operacji, skomplikowane operacje neonatologiczne w łonie matki, a także dalsze plany na rozwój technologii sprawiają, iż to co kiedyś wydawało się tylko literacką fikcją zaczyna się spełniać. Taką fikcją wydawały się być monitory, obsługiwane za pomocą dotyku – kiedyś ludzkość nie wyobrażała sobie obsługiwania komputera bez pomocy urządzenia, jakim jest komputerowy gryzoń, czyli mysz komputerowa.

Dla kogo jest kierowany monitor dotykowy?

Monitor dotykowy
– nie jest idealny, jeżeli chodzi o wybór dla osób, które wymagają od monitora niezwykle niskich czasów reakcji. Taki monitor nie sprawdzi się wiec jako podstawowy monitor dla graczy, którzy starają się być na coraz wyższym poziomie. Monitory dotykowe są kierowane przede wszystkim dla przedsiębiorców, dla których liczy się wygoda użytkowania, co sprawia że takie monitory można znaleźć przede wszystkim w sklepach, hotelach jak i gastronomii.

Zasada działania monitora dotykowego

Monitory dotykowe mają taką zasadę działania jak smartfony bądź ipady – wystarczy kliknąć, aby przesunąć wskaźnik bądź wybrać dany folder. Takie monitory można obsługiwać tak samo jak smartfon – samymi palcami bądź specjalnymi rysikami. Idealne do obsługi monitorów dotykowych są także wskaźniki, które są wykorzystywane podczas prezentacji. Zaletą monitorów dotykowych może być to, że potrafią nie być samodzielnym urządzeniem lecz potrafią być wykorzystywane jako komputery All In One co oznacza wszystko w jednym. Dodatkowe opcje, jakie zapewniają karty magnetyczne, sprawiają iż zwyczajne monitory dotykowe mogą być istnym komputerem do zadań specjalnych.

Zalety monitora dotykowego

Monitory dotykowe tak jak wszystko, ma swoje zalety jak i zarówno wady, z którymi należy się liczyć. Główną zaletą monitorów dotykowych jest skrócenie czasu wykonywania danych czynności, co znacząco wpływa na podniesienie jakości, jak i szybkości obsługi. Prócz tego monitory dotykowe są odporne na zalania, a także umożliwiają pracę w nieco większych temperaturach, co sprawia, iż monitory dotykowe mogą być wykorzystywane w wilgotnych, jak i gorących klimatach.

Niestety, monitory dotykowe mają też pewne wady, o których należy pamiętać wybierając taki rodzaj monitora. Kluczową kwestie stanowią parametry techniczne, które mogą się znacząco różnić, nawet w bardzo podobnych modelach. Dodatkową, kluczową kwestią może być odporność monitora dotykowego – niestety, sprzęt komputerowy jest niezwykle delikatny i używanie go w miejscach, takich jak kawiarnie i restauracje może być niezwykle problematyczne. Klienci, bardzo często mogą przez nieuwagę rozlać słodkie bądź wysokoprocentowe alkohole, sprawiając iż monitor zostanie zalany i możliwości dotyku zostaną uszkodzone.

Używanie monitora jako dodatkowego wyświetlacza
Monitor dotykowy jest niezwykle podobny do swojego standardowego brata, który jest pozbawiony obsługi za pomocą dotyku. W tym celu należy znaleźć taki rodzaj monitora, którego złącza pasują do tych, które są wykorzystywane w karcie graficznej komputera stacjonarnego bądź komputera mobilnego. W przeciwnym razie należałoby wykorzystać odpowiednią przejściówkę, tracąc przy tym odrobinę na jakości wyświetlanego obrazu,

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *